Kauno lopšelis-darželis "Šarkelė": Kontaktai ir Veikla

Kauno lopšelis-darželis "Šarkelė", esantis Šarkuvos gatvėje, Kaune, yra ikimokyklinio ugdymo įstaiga, skirta patiems mažiausiems vaikams. Tai pirmasis organizuoto mokymo etapas, siekiantis integruoti vaikus į mokyklinio tipo aplinką ir teikiantis vaikų dienos priežiūros paslaugas.

Nors pagrindinė informacija apie darželį yra susijusi su jo registracijos adresu Šarkuvos gatvėje, svarbu paminėti, kad darželis aktyviai dalyvauja įvairiose edukacinėse ir kultūrinėse veiklose, kurios praturtina vaikų ugdymą ir pažintį su Lietuva.

Veiklos ir Renginiai

Darželio ugdytiniai aktyviai dalyvauja respublikiniuose projektuose ir šventėse, kurios skatina meilę Tėvynei ir pažinimą. Pavyzdžiui, kovo 10 dieną "Dagiliukų" grupės ugdytiniai Haris Kaunas ir Herkus Masiulis dalyvavo respublikinėje vaikų konferencijoje “Kuriu gimtinei”. Trečiadienį, minint artėjančią Kovo 11-ąją, "Dagiliukai" dalyvavo respublikiniame projekte „Kaip pažinti Lietuvą 2026“. Šio projekto metu vaikai turėjo „Zoom“ susitikimą su Šiaulių darželiu „Dvi lapės“, kurio metu dainavo Lietuvos himną, prisistatė ir diskutavo apie savo šalį.

Priešmokyklinės grupės, tokios kaip ,,Zylučių”, ,,Dagiliukų” ir ,,Vyturiukų”, dalyvavo edukacijoje ,,Baltijos gintaras”. Vaikai virtualiai stebėjo gintaro atsiradimo kelią, dalinosi patirtimi iš Gintaro muziejaus lankymo ir gintaro paieškų pajūryje. Jie turėjo galimybę apžiūrėti, liesti, sverti ir uosti gintaro gabalėlius, stebėti juose įstrigusius vabaliukus. Taip pat dalyvavo eksperimente ,,kaip atskirti tikrą gintarą nuo netikro” ir stebėjo, kaip dega gintaras. Ugdytiniai kūrybiškai panaudojo gintarus puošdami knygų skirtukus.

Edukacinė veikla su gintaru darželyje

2026 metais vasario 2 dieną darželis aktyviai dalyvavo projekte, kuriame šiemet rekordinis skaičius - 469 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos. Vasario 17 dieną darželyje vyko Užgavėnių šventė, kurios metu vaikai, persirengę įvairiais personažais, šurmuliavo, dainavo, šoko ir žaidė, bandydami varyti žiemą. Lašininis ir Kanapinis kovojo dėl žiemos paleidimo, tačiau mažųjų persirengėlių ir Kanapinio jėgoms susivienijus, Lašininis buvo nugalėtas.

Vasario 13 dieną darželio salė prisipildė šurmulio ir spalvų, minint Lietuvos šventę. Vaikai tapo mažaisiais Lietuvos pasakotojais: dainavo, šoko, deklamavo ir dalijosi lietuviškomis sakmėmis, atgaivindami senovės legendų herojus. Jų pasirodymai pripildė salę šilumos ir pasididžiavimo, primindami, kaip gera augti Lietuvoje, ir kokia turtinga bei įdomi šalies istorija. Net lopšelio grupių mažyliai aktyviai dalyvavo šventėje, statydami pilis salėje. Šventė tapo gražia bendrystės akimirka, kai visi kartu kūrė Lietuvos gimtadienio nuotaiką.

Vaikų Užgavėnių šventė darželyje

Sausio 26 dieną, priešmokyklinės ,,Zylučių”, ,,Dagiliukų” ir ,,Vyturiukų” grupės dalyvavo Pusiaužiemio rytmetyje. Salėje vaikus pasitiko sušalusi mergaitė, kurią ugdytiniai sušildė žiniomis ir žaidimais. Jie nuramino mešką, apžiūrėjo barsuko urvą ir skaičiavo pėdas, o su kirmeliukais smagiai leidosi nuo kalniuko.

Sausio 7 dieną mokytojai parodė vaikams nuotaikingą spektaklį „Kalėdų stebuklas pasakų šalyje“. Mažieji ne tik prisiminė ir padainavo kalėdines daineles, bet ir kartu pakartojo gerai žinomas pasakas - apie “Raudonkepuraitę ir vilką”, “Tris paršelius”, “Batuotą katiną” ir “Ledo karalienę”. Šventinę nuotaiką sustiprino pasakų personažų kostiumai, kurie salėje sukūrė tikrą stebuklų šalies atmosferą.

Mūsų darželio ugdytinė Viltė Mikuckytė iš “Žvirbliukų” grupės sėkmingai dalyvavo respublikiniame ugdytinių virtualiame dainų festivalyje “SOLO 2025”, atlikdama Jūratės Miliauskaitės dainą “Kiškių dainelė”.

Gruodžio 19 dieną “Dagiliukų” ir “Zylučių” grupių ugdytiniai lankėsi zooparke, kur susipažino ir pamatė daugybę įvairių gyvūnų.

Nuotykiai zoologijos sode | Virtuali ekskursija | „KidVision PreK“

Kontaktai ir Informacija

Adresas: Šarkuvos g., Kaunas.

Įmonės kodas: 191640712

Veiklos sritis: Ikimokyklinis ugdymas.

Informacija apie darželio veiklą, kontaktus ir kitus svarbius duomenis galima rasti viešai prieinamuose registruose. Svarbu atkreipti dėmesį, kad naudojantis viešai prieinamais duomenimis, tampate savarankišku duomenų valdytoju ir privalote laikytis ES reglamento Nr. 2016/679 (BDAR) reikalavimų.

Kauno lopšelis-darželis

tags: #sarkele #darzelis #kontaktai



Visagino vaikų lopšelis-darželis „Kūlverstukas“
Įstaigos kodas  192213258
A.s. LT357300010021629811
Swedbank, AB

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Danutė Remakien – LEP direktorė

Kosmoso g. 15, LT-33104 Visaginas
Tel./faks. +370 386 31 595
Tel. +370 386 64 131
El. paštas [email protected]

2025 © Visagino l-d „Kūlverstukas“
„Tavo Darželis
Versija neįgaliesiems