Naujienų archyvas

 

2018-04-10

SPRENDIMAS
DĖL ATLYGINIMO UŽ VAIKŲ, UGDOMŲ PAGAL IKIMOKYKLINIO IR
PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMAS, IŠLAIKYMĄ VISAGINO
SAVIVALDYBĖS IKIMOKYKLINIO UGDYMO MOKYKLOSE NUSTATYMO
TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

parsisiųsti „PDF“ formatu

2018-02-14
INFORMACINIŲ IR KOMUNIKACINIŲ TECHNOLOGIJŲ NAUDOJIMO BEI DARBUOTOJŲ STEBĖSENOS IR KONTROLĖS DARBO VIETOJE TVARKA

parsisiųsti „MS Word“ formatu

2018-01-16

Lik sveika, Kalėdų eglute!!!

Kad ir kaip bebūtų gaila, atėjo laikas atsisveikinti su kalėdiniu laikotarpiu, taip pat su puošniąja žaliaskare eglute. Sausio 16 dieną lopšelio-darželio ugdytiniai atsisveikino su kalėdine eglute iki kitų metų. Vaikai dainavo daineles, žaidė žaidimus ir šoko. Mums buvo linksma ir smagu.

2017-11-15

Tautinių drabužių puota

Visagino lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ lapkričio 14-15 dienomis vyko Tautinių drabužių puota
Pagrindinis šventės tikslas supažindinti vaikus su tautinių kostiumų įvairove. Kaip Lietuva turi daug kaimynų taip ir mūsų darželį lanko įvairių tautybių vaikai. Į mūsų šventę atkeliavo ukrainiečiai, baltarusiai, lenkai, rusai ir mes lietuviai kuo nuoširdžiausiai juos priėmėme į savo margaspalvę šventę.

2017-10-30

Sportuojantis koridorius

Visagino lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ spalio 23-27 dienomis vaikai su auklėtojomis dalyvavo akcijoje „Sportuojantis koridorius“. Akcijos tikslai:
 Per estafetės ugdyti vaikų bendradarbiavimą ir bendravimą;
 Didinti vaikų motyvaciją užsiimant aktyvią fizinę veiklą;
 Suteikti vaikams džiugių emocijų;
 Dalintis darbo patirtimi su kolegomis.

2017-07-10

Gerbiami Tėveliai!!!

GERBIAMI TĖVELIAI IR MAŽIEJI VISAGINIEČIAI,
Visagino vaikų lopšelis-darželis „Kūlverstukas“ labai laukia ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikučių nuo 1 iki 6 metų. Čia Jūsų laukia kvalifikuoti ir nuoširdūs pedagogai, įvairi ir įdomi veikla muzikos, sporto salėje ir baseine, integruota veikla atsižvelgiant į vaikų amžių ir gebėjimus.
Jūsų vaikų ugdymo įstaigoje laukia:
atnaujinta grupių aplinka atsižvelgiant į ugdytinių poreikius, interesus;
čia vaikai susiras draugų, mokysis bendrauti, dalintis sumanymais;
keliaudami, tyrinėdami, eksperimentuodami geriau pažins supančią aplinką, gamtos paslaptis;
sporto salėje sportuos, stiprės, muzikos salėje lavins muzikinius gebėjimus, pramogaus;
dailės užsiėmimų metu kurs, derins spalvas, mokysis įvairių vaizdavimo būdų, būti jautriu grožiui, rengs darbelių, piešinių parodėles;
pedagogės visada pasirengusios dalytis su tėveliais visais vaikų džiaugsmais ir rūpesčiais;
vaikai drauge su pedagogėmis ruoš sau ir tėveliams įvairias šventes, pramogas; priešmokyklinio ugdymo grupėje pedagogės padės vaikams gerai pasirengti mokyklai.
Prašymai į mūsų ikimokyklinio ugdymo įstaigą jau priimami.
Išsami informacija telefonais:
Direktorė (8 386) 32 192,
Sekretorė (8 386) 60 080.
Laukiame Jūsų!

Skelbimas

Visagino vaikų lopšelis-darželis „Kūlverstukas“ vasaros laikotarpiui išnuomoja laisvas žaidimo patalpas vaikams atvykusiems iš užsienio atostogauti pas senelius. Kviečiame norinčius dirbti vasaros laikotarpiu pedagogus (pegeidautina turėti verslo liudijimą). Smulkesnė informacija teikiama Visagino vaikų lopšelyje-darželyje arba telefonu 8 386 32192

Administracija

skelbimas konkursui

parsisiųsti MS word formate

2017-03-10

Gerbiami Tėveliai,
Visada džiaugiamės ir dėkojame už skirtą paramą. Jos dėka gražėja įstaigos aplinka, ugdymo procese atsiranda naujos, šiuolaikiškos priemonės žaidimui ir veiklai.
Kviečiame tėvelius ir visus norinčius paremti mūsų ugdymo įstaigą, paskiriant 2% gyventojų pajamų mokesčio.
Jums nutarus 2% savo pajamų mokesčio skirti lopšeliui-darželiui “Kūlverstukas” reikia užpildyti specialią formą FR0512.
Specialią prašymo formą bei instrukcijas, kaip ją pildyti, galima gauti VMI arba interneto adresais: https://deklaravimas.vmi.lt
Nuoširdžiai dėkojame, kad šią paramą skiriate savo vaiko(-ų) lopšeliui-darželiui „Kūlverstukas“. Džiugu, kad aukoja ne tik esamų vaikų tėveliai, bet ir kiti artimieji, įstaigos darbuotojai.
Visagino lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ duomenys, reikalingi formos FR 0512 pildymui:
PARAMOS GAVĖJO IDENTIFIKACINIS KODAS- 190230258
VISAGINO VAIKŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „KŪLVERSTUKAS“, KOSMOSO G. 12, VISAGINAS

DĖKOJAME UŽ JŪSŲ PARAMĄ
„Daryk gera kitiems, netrokšdamas jokio atpildo“

2017-03-08

Su Tarptautine moterų solidarumo diena !!!

Tegul kaitri pavasario saulė nutirpdo sniegą ir ledus.
Teatneša ji laimę, džiaugsmą ir šviesą širdyje.
Į jūsų širdį ir namus atneša daug meilės.
Nuoširdžiausi sveikinimai moters diena!!!

2016-12-23

Tegul šventinė nuotaika, pripildžius širdis šviesos, džiaugsmo
Ir viltingo laukimo, neapleidžia Jūsų visus metus.
Lai ateinančiais metais Jus lydi puikios idėjos, energija ir gerovė.
Tebus tai naujų galimybių ir sėkmingo bendradarbiavimo metai.
present1

2016-12-20

Liūtuko Mrrr-miau apsilankymas lopšelyje-darželyje

Kai metų virsmas pasiekia gruodį, o tamsa užleidžia savo vietą plintančiai šviesai – artėja paslaptinga šventė – Šv. Kalėdos, kurios neša ramybę, meilę ir viltį. Artėjant šioms gražiausioms metų šventėms, gražia tradicija Visagino Technologijos ir verslo profesinio mokymo centras organizuoja gerumo akciją ,,Padovanok draugui Kalėdas“.
Šiandien lopšelis-darželis ,,Kūlverstukas“ sulaukė nuostabių svečių, liūtuko vardu Rrrr – Miau ir jo padėjėjų, smagiųjų nykštukų, kurie mūsų darželio ugdytiniams sukėlė daug gerų emocijų, juoko ir džiaugsmo. Vaikučiai su dideliu džiaugsmu su svečiais šoko aplink eglutę, fotografavosi. Atsisveikinant vaikučiai gavo saldžių dovanėlių.
Nuoširdžiai dėkojame organizatoriams už suteiktą džiaugsmą.

2016-12-16

Prie Visagino miesto eglės

Penktadienį, 2016-12-16, kalėdiškai pasipuošusioje Santarvės aikštėje vyko lopšelio-darželio ,,Kūlverstukas“ vaikų užsiėmimai: autobuse vaikai klausėsi sekamų pasakų, rašė Seneliui Šalčiui laišką, spalvino snaiges, fotografavosi, žaidė žaidimus. Sužvarbę nuo šaltuko šildėsi kvapnia arbata. Vaikų džiaugsmas buvo begalinis. Dėkojame idėjos autoriams, organizatoriams už padovanotą vaikams Kalėdinį stebuklą. Juk Kalėdos tai stebuklų ir svajonių išsipildymo metas, tad tikėkimės kad vaikų norai išsipildys. Ačiū už suteiktą vaikams džiaugsmą.

2016-12-14

,,Žibintų pasaka“ lopšelyje-darželyje

Gruodis – žiemos pradžia, tai susikaupimo ir ramybės mėnuo. Dažnai jis būna niurus, tamsokas, neretai ir turiningas sniegu.
Rodos šiuo metu labai trūksta šviesos, šilumos, nuoširdumo, susikaupimo, bendravimo ir bendradarbiavimo. Visagino vaikų lopšelio-darželio bendruomenė organizavo popietę-pramogą ,,Žibintų pasaka“, ir pakvietė visus pedagogus, darželio bendruomenę, tėvelius, senelius, broliukus, sesutes pagaminti žibintų, kurti iš jų įvairias kompozicijas, kurios skleis jaukumą, šviesą, papuoš darželio erdves bei kieme augančias eglutes. Žibintų skleidžiama šviesa simbolizuoja vidinę žmogaus ugnį kuria mes galime pasidalinti su kitais.
Norime padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie popietės-pramogos ,,Žibintų pasaka“, kuri vyko 2016-12-14 vaikų lopšelyje-darželyje ,,Kūlverstukas“ ir įžiebė eglutes augančias darželio kieme.

2016 m. lapkričio 14-18 d. Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ vyko Draugystės savaitės veiklos, skirtos Smurto prieš vaikus prevencijai, Tolerancijos dienai paminėti. Savaitės veiklų metu buvo stengiamasi įtraukti ne tik vaikus, bet ir pedagogus, tėvus. Savaitės pradžioje vaikai, tėvai ir auklėtojos puošė grupes geltona spalva. Kalbėjosi apie draugystę, žmonių išvaizdos, nuomonių ir kitokius skirtumus. Aiškinosi ir bandė pažinti savo emocijas, kurios dažniausiai valdo žmones, bandė jas pažinti ir tinkamai išreikšti. Vaikai svečiavosi kaimyninėse grupėse, bendravo su kitų grupių vaikais, žaidė drauge. Taip pat atliko kūrybinių darbų tema „Mano geriausias draugas“ ir juos eksponavo piešinių parodėlėje, gamino savo delniukų atspaudus. 2016 m. lapkričio 17 d. į muzikos salę pasikvietėme psichologę Aldoną Giržadienę, kuri parengė paskaitą tėvams ir pedagogams „Hiperaktyvūs ir agresyvūs vaikais“. Ši paskaita davė daug praktinės naudos, patarimų, kaip elgtis su hiperaktyviais, agresyviais vaikais. Apgailestaujame, kad paskaita tėvų nesudomino, nors tema buvo labai įdomi ir aktuali auginant „aktyvius“ vaikus, o sužinoti naujausią informaciją iš specialisto lūpų yra vertingiausia.
2016 m. lapkričio 18 d. įvyko savaitės baigiamasis renginys, kurio metu vaikai rinkosi į muzikos salę, ant spalvoto vatmano klijavo savo iškirptus delniukus, kalbėjosi apie draugystę ir pagarbą „kitokiam“, žiūrėjo nuotaikingą lėlių teatro spektaklį „Ropė“.
Tikimės, kad savaitės veiklos padėjo vaikams, tėvams, pedagogams suprasti, kad visi esame skirtingi, kitokie, paskatinome būti draugiškesniais su bendraamžiais ir esančiais šalia mūsų.

2016-11-16

ATVIRA VEIKLA-PASAKOS „PIRŠTINĖ“ DRAMATIZACIJA

2016 m. lapkričio 16 d. Visagino vaikų lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ muzikos salėje rinkosi mažieji žiūrovai į spektaklio-pasakos „Pirštinė“ premjerą. Aktorių laukė ir tėvų palaikymo komanda. Savo kūrybinę veiklą rodė grupės „Nykštukai“ vaikai. Jiems vaidinti padėjo grupės auklėtoja metodininkė Natalja Marfionok ir meno ugdymo pedagogė muzikos mokytoja metodininkė Jelena Čerkasova. Spalvingi pasakiški veikėjai, dekoracijos, charakteringa muzika lydėjo vaikus per visą pasakos siužetą. Pasakos metu vaikai įrodė, kad puikiai geba kalbėti lietuviškai ir nebijo scenos. Pasibaigus pasakai aktoriams žiūrovai atsidėkojo aplodismentais.

2016-10-27

LANKĖSI VISAGINO „ATGIMIMO“ GIMNAZIJOS GIMNAZISTAI

2016 m. spalio 27 d. mūsų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ lankėsi Visagino „Atgimimo“ gimnazijos gimnazistai. Jie vykdė naudingą projektą „Sveikas paveldas: mokydami mokomės“, kurio metu gimnazistai priešmokyklinukams vedė užsiėmimą, skirtą žalingų įpročių prevencijai. Ačiū gimnazistams už betarpišką ir naudingą bendravimą bei projekto koordinatorei Skaistei Trukšaninienei už bendradarbiavimą, informacijos sklaidą.

2016-10-26

DALYVAVOME „fUTBOLIUKO FIESTOJE“

2016 m. spalio 26 d. Visagino Rekreacijos paslaugų centre vyko „Futboliuko fiesta“, kurioje dalyvavo Visagino ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos ir sirgaliai. Šiame futbolo susitikime dalyvavo ir mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinukų komanda, kurią varžyboms rengė priešmokyklinio ugdymo vyresniosios auklėtojos Olga Spičkina ir Natalja Buraja. Nors pagal rezultatus užėmėme garbingą šeštąją vietą, tačiau dalyvavimas, žaidimas ir aktyvus judėjimas – svarbiausias veiksnys vaikų džiaugsmui.

2016-10-25

ATVIRA VEIKLA-PRAMOGA „SU GIMIMO DIENA, GRUPĖS „VARPELIAI“ IR „NYKŠTUKAI“

2016 m. spalio 25 d. Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ išradingos auklėtojos Natalja Buraja, Olga Spičkina, Renata Miškinienė ir Jelena Čerkasova organizavo atvirą veiklą-pramogą „Su gimimo diena, grupės „Varpeliai“ ir „Nykštukai“. Būrys pedagogų ir vaikų tėvų susirinko stebėti pramogos į muzikos salę. Čia vyko priešmokyklinukų krikštynos. Vaikai šoko, dainavo, deklamavo. Į šventę pas vaikus atkeliavo du klounai – mūsų išradingos auklėtojos Natalja Buraja ir Olga Spičkina. Jos organizavo įvairius žaidimus, užminė mįslių. Šventės pabaigoje su fejerverkais buvo įnešti du dideli pyragai.
Pramoga vaikams ir jų tėveliams paliko gilų įspūdį.
Pramogos įspūdžius užrašė grupės auklėtoja Renata Miškinienė

2016-10-13

RUDENS KŪRYBIŠKUMO SAVAITĖ VISAGINO LOPŠELYJE-DARŽELYJE „KŪLVERSTUKAS“

2016 m. spalio 10-14 d. Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ vyko šilta ir pilna spalvų kūrybiškumo savaitė „Rudenėli, labas, nudažei jau klevą, uosį, beržą…“.
2016 m. spalio 11 d. vyko šventiškas ir nuotaikingas kūrybinės savaitės atidarymas. Jo metu visos grupės nuo pačių mažiausių lopšelinukų, ikimokyklinukų iki priešmokyklinukų iš tetos Rudens arbūzo gavo po užduotį kūrybiškumo savaitei. Patys mažiausi lopšelinukai pirštukais tapė Sidabrinį rudens lietų, grupių „Sveikuoliai“ ir „Saulės zuikučiai“ vaikai gamino arbūzo kokteilį, vyresni, grupių „Kieti riešutėliai“ ir „Obuoliukai“ vaikai, gamino desertą iš vaisių ir žinoma, arbūzo. Vyresni, grupės „Skruzdėlytės“ vaikai, kūrė darbelius iš arbūzo ir moliūgo sėklų, na, o vyriausieji mūsų ugdytiniai, priešmokyklinio ugdymo grupių „Nykštukai“ ir „Varpeliai“ vaikai, gamino papuošalus iš sėklų.
Pasivaikščioję po grupes užfiksavome vaikų veiklas, kūrybines idėjas ir įspūdžius. Vaikams tetos Rudens užduotys labai patiko, jas atlikti pasitelkė ir savo šeimas.
2016 m. spalio 13 d. lopšelio-darželio kieme šurmuliavo nuotaikinga ir linksma Rudens mugė, kurioje vaikai demonstravo savo pagamintus ir mugei paruoštus dirbinius, juos keitė į saldainius. Ir ko tik mugėje nebuvo: ir šeimų pagamintų labai gražių gamtinės medžiagos dirbinių, keptų skanėstų… Viską vaikai išbandė, ragavo vietoje ir linksmai sukosi ratelyje. Džiugu, kad į mugę atėjo gausus mamyčių pagalbininkių būrys. Ačiū visiems už gražią šventę.

2016-10-05

MINĖJOME TARPTAUTINĘ MOKYTOJO DIENĄ

2016 m. spalio 5 d. Visagino vaikų lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ bendruomenė šventiškai pasitiko tarptautinę mokytojo dieną. Ryte savo mylimas pedagoges pasveikino grupių vaikai ir jų tėveliai, o vėliau, susirinkus visai bendruomenei, skambėjo tradiciniai sveikinimai, nuoširdūs linkėjimai, nuotaikingos dainos. šventės kulminacija – pristatyta lopšelio-darželio dizainerių parengta „Humoristinė“ kostiumų kolekcija.
Dalinamės nuotaikingos šventės akimirkomis….

2016-10-04

KELIAVOME Į PAUKŠČIŲ KAIMĄ

2016 m. spalio 4 d. lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo grupių „Nykštukai“ ir „Varpeliai“ ugdytiniai vyko į Paukščių kaimą (Cijonų km., Linkmenų seniūnija, Ignalinos rajonas). Čia vaikai susipažino su naminiais ir egzotiniais paukščiais, gyvūnais. Jie turėjo galimybę iš arti pamatyti voverytę, triušį, šilkaplunksnes vištas, keturragius avinus, alpakas, asilą, ponius, stručius ir didelį būrys įvairių veislių vištų bei ančių. Paukščiai vaikus pasitiko labai svetingai ir su pasigardžiavimu lesė jų atvežtą batoną. Vaikai lesino paukščius, glostė, maitino alpakas, rovė žolę stručiams. Vaikų laukė gausus vaišių stalas: kepėme kiaušinienę, ragavome namines daržoves, skanavome žolelių arbatą, mėgavomės paukštelių formos naminiais sausainiais. Teko visiems ir laimės laišką rašyti tikra paukščio plunksna. Po to – aplankyti didžiausią paukščio lizdą, kuriame visi norai pildosi. Gaila, tik laiko turėjome mažokai, dar norėjosi visiems pasibūti svetingoje sodyboje, kur šeimininkų entuziazmas virte verda, sumanymais nuoširdžiai su visais dalinasi.
Vaikams kelionė labai patiko. Jie ne tik gavo žinių apie naminius ir egzotinius paukščius, gyvūnus, bet ir gavo parsivežti dovanų po paukščio plunksną, kuri, kaip tikino, šeimininkai, neša laimę.
Ačiū sodybos šeimininkei Laimai už įdomų ir šiltą susitikimą.
Informaciją parengė grupės auklėtoja Renata Miškinienė

2016-09-13

SAUGAUS EISMO SAVAITĖ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „KŪLVERSTUKAS“

2016 m. rugsėjį pasitikome tradicine vaikų saugumui skirta kūrybine savaite „Aš saugus ir tu saugus“. Jos metu vaikai pagal savo amžių aiškinosi ir kartojo saugaus eismo taisykles, šviesoforo spalvų reikšmes, kaip pereiti kelią, kaip saugiai ateiti į darželį ir grįžti namo, kodėl reikia nešioti atšvaitus. Grupėse vaikai kūrė spalvotus piešinius, aplikacijas.
2016 m. rugsėjo 13 d. kūrybinę savaitę vainikavo baigiamasis renginys, pramoga, į kurį atvyko garbingi svečiai: policijos pareigūnai ir policininkas Lapiukas. Į „Saugaus eismo“ miestą vaikai atvyko traukinukais, grupėse įsigiję spalvotus bilietus. Mieste vaikai rado didžiulę netvarką: nugriauta pėsčiųjų perėja, išvartyti kelio ženklai. Vaikai, radę tokią netvarką „Saugaus eismo mieste“, pasipiktino. Netrukus į Miestą atvyko Babka Kanapka, kuri nemoka kelio ženklų ir po miestą juda kaip papuolė. Vaikai kartu su Šviesoforiuku ją mokė kelio ženklų, šviesoforo spalvų, kaip eiti per pėsčiųjų perėją, aiškino, kodėl negalima žaisti prie kelio, kur įlipti į autobusą. Atvykę policijos pareigūnai padėkojo vaikams už žinias, įteikė dovanų ir palydėjo priešmokyklinio ugdymo grupių „Nykštukai“ ir „Varpeliai“ vaikus prie tikros pėsčiųjų perėjos. Pėsčiųjų perėją pirmiausiai perėjo Lapiukas ir Babka Kanapka, o po to, išsiaiškinę, kaip teisingai reikia pereiti kelią, ėjo visi grupės vaikai, lydimi policijos pareigūnų.
Renginio pabaigoje vaikų laukė netikėtumas – jie galėjo apžiūrėti policijos automobilį ir jame pasėdėti. Vaikai pabendravę su policijos pareigūnais, laimingi grįžo į grupes ir toliau dalinosi savo įspūdžiais.
Tikimės, kad vaikai gatvėje elgsis saugiai ir to išmokys savo šeimos narius.

2016-09-01

„DILIN DILIN VAIKUČIUS KVIEČIA VARPELIS“

Šventišką, saulės nušviestą rytą mūsų lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ bendruomenė nekantriai laukė po vasaros atostogų grįžtančių vaikučių. Atnaujintos koridorių erdvės, sutvarkytos grupių veiklos zonos, nušienautos pievutės, žydintys gėlynai, pasitiko vaikus šventišką Rugsėjo pirmosios rytą. Daugelis vaikų noriai skubėjo nešini gėlėmis, pasiilgę draugų, auklėtojų, auklėtojų padėjėjų. Ryto kelias visiems vaikams pasakojo, kad prasideda naujas tarpsnis jų gyvenimo etape. Tai naujas žingsnis mokyklos link.
Šventiškai nusiteikę buvo mūsų priešmokyklinukai. Nuskambėjus linksmai melodijai grupių „Nykštukai“ ir „Varpeliai“ vaikai rinkosi lopšelio-darželio kieme. Visi laukė Mokslo metų pradžios šventės. Į šventę atskubėjo mūsų lopšelio-darželio simbolis Kūlverstukas. Vaikai mokė mažąjį Kūlverstuką skaičiuoti, pažinti raides, susidėti kuprinę, šokti, minti mįsles ir daugybės būtinų dalykų, kuriuos turi mokėti priešmokyklinukai. Šventinį sveikinimo žodį tarė lopšelio darželio direktorė Vilija Kriaučiūnienė. Ji padėkojo vaikučių tėvams už pagalbą, palinkėjo sėkmingų metų, o vaikams patarė lankyti darželį visus mokslo metus, kad dovanų gauti pratybų sąsiuviniai būtų kupini atradimų, žinių ir naujų įgūdžių.
Su Rugsėjo pirmąją – Mokslo ir žinių diena, mažieji visaginiečiai.

2016-09-01
Šiandien rugsėjis šypsos vaiko akimis.
Toks mielas plaka mūsų širdimis.
Jį puošia tarsi paukščiai lapai geltoni.
Su juo kasmet tu, vasarėle, išeini.

Baigėsi karšta vasara. Vėjas jau bando nuskinti medžių lapus ir kloja mums po kojomis. Pačiomis ryškiausiomis spalvomis nušvinta laukai, miškai, sodai. Ilgai atostogavus kaitros ir saulės derinyje, sulaukta pačios gražiausios rudens šventės – Rugsėjo 1-osios. Sveikindama Jus su naujų mokslo metų pradžia linkiu bendravimo ir bendradarbiavimo, teisingų susitarimų svarbiems siekiams įgyvendinti, idėjų, neišsenkančio kūrybiškumo, naujų vilčių ir tikėjimo ateitimi.

Lopšelio-darželio direktorė Vilija Kriaučiūnienė

2016-06-17

ĮGYVENDINOME VAIKŲ VASAROS POILSIO PROJEKTĄ „GAMTOS VAIKAI“

2016 m. birželio 1-17 d. įgyvendinome Visagino savivaldybės finansuotą Vaikų vasaros poilsio projektą „Gamtos vaikai“.
Projekto metu vaikai gavo žinių apie augalus ir gyvūnus, suprato, kodėl negalima miške šiukšlinti, kam ir kaip rūšiuojamos šiukšlės, sąmoningai į šią veiklą įtraukė savo šeimos narius. Susitiko su Utenos regiono Aplinkos apsaugos specialistu, susipažino su Aplinkos apsaugos specialisto profesija, išsiaiškino Visagino savivaldybės aplinkos apsaugos problemas. Kūrybines dirbtuves įkūrę lauke, lopšelio-darželio teritorijoje, iš antrinių buitinių atliekų pagamino po dirbinį, kurį eksponavo darželio kieme. Dirbiniais galėjo grožėtis darželio bendruomenė ir tėvai. Vaikai susipažino su vaistiniais augalais, juos rinko ir mokėsi džiovinti, gaminosi vaistažolių arbatą ir ją ragavo. Surinktos vaistažolės šaltuoju metų laiku padės stiprinti vaikų sveikatą. Smėlio ir vandens terapijos užsiėmimų metu prie ežero lavino savo kūrybinius gebėjimus, mokėsi koncentruotis, atsipalaiduoti. Viktorinoje „Kas? Kur? Kada?“ įtvirtino įgytas žinias apie gyvąją gamtą, bendravo ir bendradarbiavo su bendraamžiais. Išvykos į žirgyną metu susipažino su žirgais, galėjo juos paglostyti ir pajodinėti, sužinojo apie žirgų naudą, svarbą žmogaus gyvenime. Akcijos metu „Padovanok darželiui gėlę“ aptarė estetiškos aplinkos svarbą, atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, gėlėmis papuošė darželio kiemą, bendravo ir bendradarbiavo. Sportinių pramogų metu lavino savo fizines savybes, stiprino sveikatą, patyrė judėjimo džiaugsmą.
Stovyklos metu vaikai daug laiko leido gryname ore, taip grūdindamiesi, stiprindami savo sveikatą. Dalyviai, jų tėvai (globėjai) projektu liko patenkinti ir įvertino jį labai gerai. Projekto tikslas, uždaviniai, numatytas veiklos planas įgyvendintas.

2016-06-01

PRIEŠMOKYKLINUKAI VASARĄ PRADĖJO VASAROS POILSIO STOVYKLOJE „GAMTOS VAIKAI“

2016 m. birželio 1 d. – Vaikų gynimo dieną, priešmokyklinukai sutiko vasaros poilsio stovykloje „Gamtos vaikai“. Stovyklos atidarymo šventėje vaikai minė mįsles, dainavo skambias dainas, šoko nuotaikingus šokius vasaros pievelėje. Vaikų laukė gausybė įdomių judrių estafečių, paslaptingų užduočių ir siurprizas – maišas dovanų: smėlio žaislų, kamuolių, stalo žaidimų, ir kt., kad laikas vasaros poilsio stovykloje būtų turiningas ir įdomus.
Dėkojame vasaros poilsio stovyklos vadovėms pedagogėms Renatai Miškinienei, Nataljai Burajai ir jų pagalbininkei auklėtojo padėjėjai Nataljai Brazovskajai už gražų stovyklos atidarymą ir tikimės, kad laikas, praleistas stovykloje bus turiningas ir prasmingas.
Vasaros poilsiui pagal projektą „Gamtos vaikai“ Visagino savivaldybė 2016 m. skyrė 350 eurų. Dėkojame už skirtą finansavimą ir mūsų veiklų palaikymą.
Stovyklos atidarymo akimirkos…

2016-05-25

DALYVAVOME AKCIJOJE „GYVENKIME DRAUGIŠKAI“

2016 m. gegužės 25 d. 10 val. Visagino ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės organizavo akciją „Gyvenkime draugiškai“.
Aktyviai dalyvauti akcijoje pritarė ir mūsų, Visagino vaikų lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ bendruomenė. Jos metu visi bendruomenės nariai: nuo pačių mažiausių iki vyriausių apkabino savo draugus, šoko ir dainavo dainas apie draugystę ir su dideliu įkvėpimu piešė dovaną draugui ant asfalto.
Štai kokias akcijos akimirkas mums pavyko užfiksuoti…

2016-05-20

„LIK SVEIKAS, DARŽELI“

„Lik sveikas, darželi“ 2016 m. gegužės 20 d. tarė mūsų lopšelio-darželio Priešmokyklinio ugdymo grupių „Nykštukai“ ir „Varpeliai“ ugdytiniai.
Šventiškai pasipuošę, su džiugia nuotaika, be galo laimingi jie įžengė į muzikos salę. Į paskutinę vaikystės šventę juos atlydėjo tėvai ir seneliai, mažieji broliukai ir sesutės.
Priešmokyklinukai keliavo per Pasakų šalį, kol rado visus Žinių fėjos lapelius. Vaikams teko atlikti gausybę užduočių: pralinksminti Jemelią, prajuokinti gražuolę Vasilisą, įrodyti katinui Bazilio ir Lapei Alisai, kad žinios reikalingos, kad mokyklą lankyti būtina, išmoko susidėti kuprinę mokyklai. Pasirodymą ugdytiniai baigė romantiškais šokiais. Tėveliai pasirodymams negailėjo aplodismentų.
Šventei pasiruošė ir ugdytinių tėveliai. Jie dainavo, dėkojo lopšelio-darželio darbuotojams už begalinę meilę, rūpestį ir globą jų nuostabiems vaikučiams. Dovanomis apipylė ir savo būsimus pirmokus. Šventę baigėme tradiciškai: į dangų paleisti helio balionai su vaikų linkėjimais.
„Lik sveikas, darželi, sveika, mokykla“….

2016-05-18

ŠEIMOS DIENA VISAGINO VAIKŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „KŪLVERSTUKAS”

2016 m. gegužės 17 d. lopšelio-darželio bendruomenė minėjo Tarptautinę šeimos dieną. Į šventę susibūrė gausus būrys tėvų, senelių, močiučių, broliukų ir sesučių. Šventinę programą parengė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupių vaikai. Skambėjo eilės, gražios dainos iš vaikų lūpų. Šokių būrelio vadovė Danutė Fazilova skartu su ugdytiniais šoko linksmus ir spalvingus šokius. Tėvai dėmesingai stebėjo savo atžalų pasirodymus ir negailėjo jiems šypsenų bei plojimų.
Taip paminėjome tarptautinę Šeimos dieną.

2016-05-12

RESPUBLIKINĖ OLIMPIADA „MES MAŽIEJI OLIMPIEČIAI 2016“
VISAGINO VAIKŲ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „KŪLVERSTUKAS“

2016 m. gegužės 12 d. Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ vyko respublikinė olimpiada „Mes mažieji olimpiečiai 2016“. Olimpiados tikslas – populiarinti olimpines tradicijas, įtraukiant į žaidynes respublikos ikimokyklinių įstaigų ugdytinius ir pedagogus. Olimpiados uždaviniai: ugdyti vaikų valią, pasitikėjimą savimi, sudaryti sąlygas ugdytinių ir pedagogų bendravimui ir bendradarbiavimui, įtvirtinti bėgimo, šuoliukų iš vietos, kamuolio metimo, smėlio maišelio metimo įgūdžius.
Labai džiaugiamės, kad prie iniciatyvos organizuoti olimpiadą prisijungė mūsų socialiniai partneriai: Visagino ikimokyklinio ugdymo įstaigos, Ignalinos mokykla-darželis „Šaltinėlis, Zarasų mokykla-darželis „Lakštingala“, Panevėžio lopšelis-darželis „Rugelis“. Labai esame dėkingi mūsų miesto olimpiečiui, savivaldybės tarybos nariui Jevgenijui Šuklinui už pagalbą, prizus, nuoširdžią pagalbą organizuojant olimpiadą.
Šiemet olimpiada šventė savo 20-ąją sukaktį. Olimpiada lopšelyje-darželyje turi savo senas tradicijas: dalyvių šventiška eisena, lopšelio-darželio vėliavos įnešimas, dalyvių pasveikinimas, komandų prisistatymas, dalyvių priesaika, olimpinės ugnies įžiebimas ir, žinoma, pačios rungtys, kuriose varžėsi patys vikriausi ir geriausi įstaigų ugdytiniai: kamuolio metimas, šuolis į tolį, 30 metrų bėgimas, smėlio maišelio metimas.
Šiais metais olimpiada buvo ypatinga ne tik savo svečių gausa, bet ir atidarymo ceremonija. Lopšelio-darželio kieme visus pasveikino graikų dievas Dzeusas ir dievų olimpas. Dzeusas, atidaręs olimpines varžybas, kartu su kitais dievais ir mažaisiais lopšelio-darželio šokėjais sušoko įspūdingą savo uždegančiu ritmu graikų liaudies šokį sirtakį.
Kaip ir kiekvienose varžybose, dalyviams buvo svarbi nugalėtojų apdovanojimų ceremonija. Šiemet dalyviams išdalinta gausi Jevgenijaus Šuklino medalių krūva. Visi dalyviai džiaugėsi gavę specialiai mūsų olimpiadai pagamintus šokoladinius rankų darbo medalius iš olimpinio vicečempiono rankų.
Olimpiados pabaigoje dalyvių laukė staigmena – į dangų pakilo lopšelio-darželio simbolis Kūlverstukas.
Dėkojame visiems dalyviams, sportininkams, sportininkus ruošusioms pedagogėms ir mūsų svečiams už gražią pavasario šventę.
Dėkojame olimpiados rėmėjams: UAB „Daivida“, UAB Rokiškio mėsinei, UAB „Žemaitijos pienas“, UAB „Sanitex“, UAB „Visagino Monika“ (direktorei Olgai Polomošnovai).

Ответы на часто задаваемые вопросы о предшкольном образовании

parsisiųsti „MS Word“ formatu

PRIEŠMOKYKLINIS. ATSAKYMAI Į DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMUS KLAUSIMUS

parsisiųsti „PDF“ formatu

2016-04-20

LOPŠELYJE-DARŽELYJE „KŪLVERSTUKAS“ VYKO RESPUBLIKINIS KŪRYBINIS PLENERAS „PIEŠIU MEILĖS JUOSTĄ MAMAI“

2016 m. balandžio 20 d. Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ vyko Respublikinis kūrybinis pleneras „Piešiu meilės juostą mamai“. Pleneras skirtas Motinos dienai paminėti. Respublikiniame plenere dalyvavo Lietuvos lopšelių-darželių bendruomenės. Organizatorius – Jonavos lopšelis-darželis „Lakštingalėlė“. Iniciatoriai skatino ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendradarbiavimą, ieškant netradicinių ugdymo formų, plėtojant vaikų saviraišką ir kūrybiškumą.
Mūsų lopšelis-darželis prisijungė prie šios kūrybinės iniciatyvos ir visų grupių vaikų, bendruomenės narių pagalbą sukūrė nepaprasto grožio juostą mamai. Juostos ilgis – 34 m, plotis 50 cm. Vaikai piešė su meile ir užsidegimu, todėl ši juosta – jų ypatinga dovana mamai Motinos dienos proga.
Mūsų kūrybinį procesą stebėti galite paspaudę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=_fCwsbPyUng.

2016-04-19

INFORMACIJA BŪSIMŲ PRIEŠMOKYKLINUKŲ TĖVAMS

2016 m. kovo 31 d. Visagino savivaldybės tarybos sprendimu Nr. TS-47 nustatytas priėmimo laikas į Visagino ikimokyklinio ugdymo įstaigų priešmokyklinio ugdymo grupes nuo 2016 m. balandžio 4 d. iki 2016 m. liepos 25 d.
Prašome teikti prašymus į priešmokyklinio ugdymo grupes. Vaikams lankantiems lopšelį-darželį pildyti prašymo formą „Prašymas ugdyti vaiką pagal priešmokyklinio ugdymo programą“, vaikams nelankantiems lopšelio-darželio pildyti prašymo formą „Prašymas priimti vaiką į lopšelį-darželį“.
Prašymų formas galite rasti lopšelio-darželio internetinėje svetainėje www.visagino-kulverstukas.lt arba kreiptis į lopšelio-darželio sekretorę-archyvarę.
Prašymai priimami sekretorės-archyvarės kabinete.
Informacija teikiama tel. (8 386) 61 335, 32 192.

2016-04-19

KŪRYBINĖ TEATRO SAVAITĖ LOPŠELYJE-DARŽELYJE

2016 m. balandžio 18-22 d. lopšelyje-darželyje kūrybinė teatro savaitė. Šios savaitės tikslas – vaikų meninių gebėjimų lavinimas.
šią savaitę pradėjome muzikos salėje stebėdami lėlių teatro „Karuselė“ parengtą lėlių spektaklį „Katinėlis ir gaidelis“. Vaikams šis pasirodymas paliko neišdildomų įspūdžių, visi pažadėjo išklausyti suaugusių patarimų ir nepasitikėti nepažįstamais žmonėmis. 2016 m. balandžio 22 d. vėl rinksimės į muzikos salę gėrėtis jaunųjų menininkų pasirodymais, tai yra vyresniųjų ikimokyklinių grupių „Bitutės“ ir „Lašeliai“ vaikų parengtų spektaklių. Pirmi pasirodys grupė „Bitutės“ ir suvaidins baltarusių liaudies pasaką „Koziol steklianije glaza, zolotije roga“, o vėliau į sceną išeis grupės „Lašeliai“ vaikai ir mums suvaidins rusų liaudies pasaką „Pirštinė“ valstybine kalba. Kviečiame visus pasigėrėti šios savaitės įspūdžiais….

2016-03-24

EDUKACINIS PROJEKTAS „NARIUOTAKOJAI DARŽELYJE”

2016 m. kovo 24 d. Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ svečiavosi Palangos zoologijos sodas (Palangos insektariumas). Mažieji iš arčiau susipažino su vienintele per Lietuvą jau trečius metus keliaujančia nariuotakojų ekspozicija. Edukacinės programos metu vaikai pamatė gyvus vorus – paukštėdas, vienus didžiausių pasaulio tarakonų, šakelėmis apsimetančias gyvalazdes, šimtakojus ir kitus nariuotakojus. Darželyje buvo galima apžiūrėti 15 skirtingų nariuotakojų rūšių: vaizdingai buvo pristatyti šimtakojai, 9 rūšių vorai paukštėdos, 3 rūšių tarakonai, skorpionai ir gyvalazdės.
Edukacinė programėlės metu vaikai klausėsi pasakojimo apie gyvūnus, sužinojo kuo jie maitinasi (žolėdžiai, plėšrūnai, visaėdžiai), kur gyvena (medžiuose, ant žemės, urvuose), kurie gyvena vieni, o kurie grupėmis, aptarė bei lygino jų išvaizdą tarpusavyje (didelis – mažas, ilgas – trumpas), skaičiavo kojas, akis, per stiklą stebėjo miegančius, ropojančius, valgančius ar besislepiančius nariuotakojus. Patys drąsiausieji galėjo palaikyti rankoje Madagaskaro tarakoną.
Ačiū insektariumo įkūrėjams už įspūdingą, įdomią, naudingą edukacinę programą.

2016-03-23

PARODA „MARGOS VELYKOS“

Nors gamta sunkiai keliasi iš žiemos miego, tačiau ilgėjančios dienos mums primena, kad jau pavasarėja… Su pavasariu ateina ir pati gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos.
Šios gražios šventės belaukdami grupių „Viščiukai“ ir „Lepečkojai“ (auklėtojos Irina Myševa ir Tatjana Kovaliova) nariai pakvietė kitus lopšelio-darželio bendruomenės narius kūrybiškai pafantazuoti, kurti, gaminti įvairius darbelius, puokštes, kompozicijas, norėdami pajusti artėjančios Pavasario šventės nuotaiką. Kūrė ir plušėjo visi, kas tik netingėjo.
Kartu su tėveliais ir auklėtojomis lopšelio-darželio grupių vaikai sukūrė visą Velykų pasaką, kurioje netrūko nei žavingų velykinių kiškių, nei įmantriausiais raštais išmargintų kiaušinių, nei geltonpūkių viščiukų ar gaidžių, sėdinčių po velykiniu medžiu.
Kiekvieną rytą, skubėdami į darželį ar pavakare, eidami į namus, vaikai su tėveliais džiaugiasi gražiais darbeliais.
Dėkojame visiems parodos dalyviams už išmonę, kūrybiškumą, aktyvų dalyvavimą.
Su šv. Velykomis!
Informaciją parengė grupės auklėtoja Tatjana Kovaliova

2016-03-15

ŠVENTĖME DARŽELIO 32-ĄJĮ GIMTADIENĮ

2016 m. kovo 15 d. gausus būrys vaikų, jų tėvelių, senelių ir darbuotojų susirinko Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ paminėti lopšelio-darželio veiklos 32-ojo gimtadienio. Salėje skambėjo vaikų deklamuojamos eilės, skambios dainos, nuostabūs ir linksmi šokiai, judrūs žaidimai, linksma muzika….ir svečių sulaukėme. Atvyko lopšelio-darželio simbolis, vaikų mylimas mažasis Kūlverstukas. Jis gėrėjosi vaikų kūrybingumu, linksmumu, kiek daug visko jie išmoko vaikų darželyje. Buvo ir šventės siurprizas – didžiulis obuolių pyragas su daugybe žvakučių, aplink kurį vaikai sušoko tradicinį gimtadienio ratelį ir palinkėjo daug ir ilgų vaikų mylimo ir paties geriausio mieste darželio gyvavimo metų. Po šventės Kūlverstukas aplankė visus darželio vaikus ir pavaišino pyragu.

2016-03-10

ŠVENTĖME KALENDORINĘ METŲ ŠVENTĘ – MASLENICA

Maslenica – sena slavų kalendorinė šventė. Maslenica – tai linksmos žiemos palydėtuvės, su viltimi greičiau sulaukti pavasario ir jo šilumos, laukiant pavasario žalumos ir gamtos pabudimo. Net blynai, kurie yra svarbus šventės atributas, turi savo vietą ir reikšmę šioje šventėje: jie turi būti apvalūs, paskrudę, šilti. Blynai simbolizuoja saulę, kuri vis labiau ir šilčiau šviečia, dienos ilgėja. Praėjo daug šimtmečių, kaitėsi tradicijos, tačiau Maslenica vis dar gyvuoja ir yra švenčiama. Žmonės ją sutinka ir palydi norėdami linksmybių sūkuryje pamiršti rūpesčius ir negandas.
Maslenica – tai visą savaitę besitęsianti šventė. Tai kalendorinė šventė, kurioje gausu rusų liaudies ratelių, tradicinių skambių dainų, šokių, žaidimų, o svarbiausias šventės paprotys – pačių pagamintos žiemos baidyklės – Maslenicos sudeginimas. Visą Maslenicos savaitę kiekviena diena turi savo vardą: pirmadienis – vstrečia, antradienis – razigrivanije ir t. t. Maslenicos šventės kulminacija – Žiemos baidyklės simbolio sudeginimas. Prieš deginant Žiemos baidyklę dainuojamos dainos, žaidžiami žaidimai ir visaip kitaip linksminamasi.
Tradiciškai linksmai ir šventiškai mūsų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ paminėta ši tradicinė slavų šventė. Visą savaitę vaikai kartu su auklėtojomis ir tėvais gamino kaukes, kepė blynus, kuriais vaišino savo draugus. Žiemos palydėtuvės buvo linksmos, išradingos, su tradicinėmis rusų liaudies dainomis, rateliais, šokiais, palikdamos vaikams daug džiaugsmo ir įsimintinų šventės akimirkų.
Informaciją parengė Natalja Buraja, priešmokyklinio ugdymo pedagogė, grupės vyresnioji auklėtoja.

2016-03-10

MUZIKINIAME SPEKTAKLYJE „VORO VESTUVĖS“

2016 m. kovo 10 d. mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinukams nusišypsojo sėkmė – Visagino savivaldybės administracijos dėka gavome dovanų, bilietų į nuostabų spektaklį „Voro vestuvės“. Šį spektaklį pastatė ir vaikams parodė Klaipėdos muzikinis teatras. Spektaklį su gausybe muzikos, veiksmo, specialiųjų efektų vaidino jauni aktoriai, kurie dar prieš pat spektaklį mielai bendravo su vaikais. Turėjome galimybę pamatyti žymų Lietuvos aktorių, režisierių Valentiną Masalskį. Sutikome festivalio „Visagino Atspindys“ organizatorę Mariją Tananą, kuri vaikų teiravosi, kaip patiko spektaklis, ar jie norėtų dar kartą atvykti į tikrą koncertų salę stebėti nuostabaus pasakų pasaulio. Vaikai liko sužavėti koncertų salės grožiu, kultūringa aplinka, įdomiu spektakliu, skambia muzika ir veiksmu, vykstančiu šalia, grįžo laimingi, kupini įspūdžių.
Ačiū festivalio organizatoriams, Visagino savivaldybės administracijai už padovanotus bilietus ir suteiktą galimybę žiūrėti profesionalių aktorių vaidinamą spektaklį.

2016-03-09

TRUMPAI APIE PRIEŠMOKYKLINĮ UGDYMĄ LOPŠELYJE-DARŽELYJE „KŪLVERSTUKAS“

Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – priešmokyklinis ugdymas yra privalomas.
Priešmokyklinis ugdymas nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. privalomas visiems šešiamečiams gyvenantiems Lietuvos Respublikoje, taip pat užsieniečiams, turintiems teisę nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje. Pagal priešmokyklinio ugdymo programą ugdytis turi teisę ir tie vaikai, kuriems kalendoriniais metais sueina 5 metai, Visagino pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro specialistams įvertinus vaiko brandumą. Vaikai pagal Priešmokyklinio ugdymo programą ugdomi 1 metus.
Mūsų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ priešmokyklinis ugdymas teikiamas rusų kalba, į veiklą integruojant valstybinę kalbą (4 savaitinės valandos). Ugdymas grupėje yra vientisas procesas, jis neskaidomas, vyksta integruotai, integruojant specialiųjų poreikių vaikus. Priešmokyklinės grupės dienos ritmas: ugdomoji veikla, maitinimas (3 kartus), poilsis. Grupėje dirba vienas priešmokyklinio ugdymo pedagogas, jam talkina auklėtojo padėjėjas. Priešmokyklinio ugdymo grupėse dirba priešmokyklinio ugdymo pedagogai: Olga Spičkina, Natalja Buraja ir 1 grupės auklėtoja Renata Miškinienė. Mūsų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ šiuo metu veikia 2 priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ ir „Varpeliai“. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams teikiama specialioji (logopedinė pagalba).
Ugdymas vykdomas 10 val.30 min. kasdieną, 54 val. per savaitę. Programos trukmė – 640 val.
Vaikų pasiekimai fiksuojami Vaiko pasiekimų apraše.
Įgyvendinus Priešmokyklinio ugdymo programą atliekamas vaiko galutinis pasiekimų vertinimas ir parengiama Rekomendacija pradinių klasių mokytojui.
Vaiko, turinčio specialiųjų ugdymosi poreikių, pasiekimus vertina priešmokyklinio ugdymo pedagogas kartu su švietimo pagalbos specialistu (logopedu).
Atostogos ir jų trukmė derinama su Visagino „Gerosios vilties“ progimnazija.
Ugdomoji veikla yra organizuojama: grupėje, lauke, muzikos ir sporto salėje, baseine.

2016-03-08

PAREMKITE LOPŠELĮ-DARŽELĮ „KŪLVERSTUKAS“

Lankančių darželį vaikų tėveliai, seneliai, močiutės, artimieji ir bičiuliai, Jūs taip pat galite prisidėti prie paramos lopšeliui-darželiui, nukreipdami 2% pajamų mokesčio dalį!
Šios lėšos bus naudojamos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugos teikimo kokybei gerinti.
Formą FRO512 su Visagino vaikų lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ rekvizitais, užpildykite ir pateikite į artimiausią VMI skyrių. Formą užpildyti galite ir elektroniniu būdu, prisijungę prie savo elektroninės bankininkystės. Į formą FRO512 Jums belieka įrašyti savo vardą, pavardę, asmens kodą, gyvenamąją vietą ir įrašyti lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ įmonės kodą 190230258. Užpildykite šią formą ir pateikite į artimiausią VMI skyrių arba kreipkitės į mūsų lopšelio-darželio vyriausiąją buhalterę.
Dėkojame Jums už skirtą paramą.

Lopšelio-darželio direktorė Vilija Kriaučiūnienė

2016-01-28

Č. SASNAUSKO MENŲ MOKYKLOS AUKLĖTINIŲ KONCERTAS

Mūsų lopšelio-darželio vaikai visada nekantriai laukia Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos rengiamų koncertų, kad galėtų pasiklausyti gyvos muzikos, instrumentų skambesio, pasisemti džiugių emocijų.
2016 m. sausio 28 d. lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ įvyko Č. Sasnausko menų mokyklos auklėtinių koncertas. Auklėtinius koncertui ruošė fortepijono pedagogės Olga Šinkarenko ir Margarita Solovjova. Kūrybingos pedagogės ne tik ugdo mūsų lopšelio-darželio auklėtinius, bet ir visuomet parengia gražios instrumentinės muzikos vaikams pasiklausyti.
Koncertas buvo labai įdomus, turiningas, kupinas emocijų. Koncerto vedėja Olga Šinkarenko pasekė vaikams muzikinę pasaką apie Besmegenius ir jų nuotykius stebuklingame miške. Pasakoje skambėjo įvairūs vaikų atliekami fortepijono kūriniai. Išgirdome linksmų, uždegančių duetų, stebėjome kaip vaikai geba profesionaliai atlikti instrumentinius kūrinius. Besmegenių pasakoje fortepijonu skambino šie atlikėjai: I. Kovaliov, V. Vilkelionok, sesutės J. Ir K. Žukovskajos, D. Špolianskaja, I. Sazanov ir kt.
Tokie koncertai padeda vaikams lengviau suprasti ir pajusti klasikinę muziką, jos skambesį, ritmą, melodingumą, nuotaiką.
Koncerto pabaigoje vaikų laukė stebuklas. Netikėtai juos aplankė Kalėdų senelis ir pavaišino saldainiais skambant linksmai naujametei melodijai.
Dėkojame nenuilstančioms pedagogėms O. Šinkarenko ir M. Solovjovai už nuotaikingą koncertą ir gražias melodijas, kurios dar ilgai skambės mūsų vaikų širdyse.

2016-01-28

TĖVŲ DĖMESIUI: PRIEŠMOKYKLINIS UGDYMAS – PRIVALOMAS

Lietuvos Respublikos Seimas 2015 m. gruodžio 22 d. priėmė Švietimo įstatymo pakeitimą, susijusį su privalomo priešmokyklinio ugdymo įvedimu Lietuvoje.
Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. visi šešiamečiai, gyvenantys Lietuvoje, taip pat užsieniečiai, turintys teisę nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, privalės būti ugdomi pagal priešmokyklinio ugdymo programą.
Įstatymo pakeitimai įpareigoja tėvus (globėjus, rūpintojus) vaiką, kuriam tais kalendoriniais metais sukanka 6 metai, leisti mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą. Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas vaikui, kuriam tais kalendoriniais metais sukanka 5 metai, specialistams nustačius, kad penkiametis yra pakankamai subrendęs.
Visagino savivaldybėje vaiko brandumo įvertinimą atlieka Visagino pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro specialistai., adresu Draugystės g. 12, Visaginas, nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Registracija įvertinimui bus vykdoma nuo gegužės 25 d. Visagino pagalbos mokytojui mokiniui ir mokyklai centre, elektroniniu paštu centras@sugardas.lt ar telefonu 8 386 60 099
Priešmokyklinio ugdymo tikslas ̶ atsižvelgiant į kiekvieno vaiko patirtį, galias, ugdymosi poreikius, vadovaujantis humanistinėmis ir demokratinėmis vertybėmis, užtikrinti optimalią vaiko raidą, padėti pasirengti mokytis pagal pradinio ugdymo programą. Priešmokyklinis ugdymas trunka vienus metus iki mokyklos.
Į priešmokyklinio ugdymo programą teikiančią įstaigą vaikai priimami pagal gyvenamąją vietą savininko nustatyta tvarka. Priėmimą vykdo įstaigos vadovas.
Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Kūlvertukas“ (Kosmoso g. 12, Visaginas) priešmokyklinis ugdymas teikiamas pagal Bendrąją priešmokyklinio ugdymo programą, mokomoji kalba – rusų, 4 valandas per savaitę integruojama į veiklą valstybinė kalba. Dirba kvalifikuoti priešmokyklinio ugdymo pedagogai.
Išsamesnę informaciją teikia: Rima Astrauskienė, Visagino savivaldybės admininstracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, tel. (8 386) 31 789, el. p. rima.astrauskiene@visaginas.lt
Vilija Kriaučiūnienė, vaikų lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ direktorė , tel. 8 386 32 192, el p ldkdirektore@sugardas.lt
Dalia Česnulevičienė vaikų lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui, tel. 8 386 61 335, el. p kulverstukas2@sugardas.lt

2016-01-14

DĖL SKIEPŲ REIKALAVIMŲ PRIIMANT Į ĮSTAIGĄ, VYKDANČIĄ IKIMOKYKLINIO IR (AR) PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMĄ

1-as parsisiųsti „PDF“ formatu

2-as parsisiųsti „PDF“ formatu

2016-01-14

ATSISVEIKINOME SU KALĖDŲ EGLUTE

2016 m. sausio 14 d. lopšelio-darželio muzikos salėje vyko nuostabus koncertas „Atsisveikinimas su Kalėdų eglute“, skirtas tradiciškai užbaigti šventinį periodą ir iškilmingai atsisveikinti su šventine atributika, o kartu ir su gražuole Kalėdų egle. Koncertą organizavo šokių būrelio vadovė Danutė Fazilova, grupės auklėtoja Natalja Marfionok ir meninio ugdymo pedagogė muzikos mokytoja metodininkė Jelena Čerkasova. Koncerto atlikėjai buvo grupių „Kieti riešutėliai“, „Skruzdėlytės“, „Lašeliai“, „Bitutės“, „Varpeliai“, „Nykštukai“ ugdytiniai.
Salėje vaikučių laukė gausus būrys tėvelių, močiučių ir senelių. Visi liko sužavėti vaikų atliekamais šokiais, įvairiomis linksmomis dainelėmis lietuvių kalba, kurias išmoko darželyje. Žiūrovai negailėjo plojimų, o dalyviai – šypsenų.
Šventės akimirkos:

2016-01-14

DĖL MAITINIMO ORGANIZAVIMO IKIMOKYKLINIO UGDYMO, BENDROJO
UGDYMO MOKYKLOSE IR VAIKŲ SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGOSE
TVARKOS APRAŠO

parsisiųsti „PDF“ formatu

2015-12-22

LAIMINGŲ ŠVENTŲ KALĖDŲ IR SĖKMINGŲ NAUJŲJŲ

Iš apsnigtų laukų
Ateinantis gerumas sutviska Šventėmis nušviesdamas kelius,
tegul į širdį plūstantis gerumas, besklisdamas visur pasieks ir Jus.
Tegul ramybė Šventėms kloja taką, lai džiaugsmas neapleidžia niekada
ir į kiekvieną savo dieną atneškim laimę širdyje.
Linksmų švenčių.
Visagino vaikų lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ kolektyvas ir patys mažiausi bendruomenės nariai
SAM_4163

2015-12-16

PADĖKA

Dėkojame Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro bendruomenei, direktoriaus pavaduotojai Laimutei Ratkevičienei ir „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokytojai Loretai Čižienei už malonią šventinę akimirką mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo grupių „Nykštukai, „Varpeliai“ vaikams. Jūsų apsilankymas, imbieru kvepiantys sausainiai ir nuoširdūs palinkėjimai artėjančių Šv. Kalėdų bei Naujųjų metų proga suteikė laimės, džiaugsmo ir netikėtumo mūsų vaikų širdelėms.
Jūsų staigmenos akimirkos:

2015-12-04

DALYVAVOME AKCIJOJE „BŪK MATOMAS“

2015 m. gruodžio 4 d. Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ vyko akcija „Būk matomas“, kurią organizavo Daugiavaikių šeimų asociacija „Mes“. Akcijos globėjai: Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos policija, Lietuvos automobilių kelių direkcija. Akcijos metu nemokamai specialia šviesą atspindinčia plėvele buvo dekoruotos vaikų striukės. Toks atšvaitas daro vaikus pastebimus kelyje tamsiu paros metu. Mūsų lopšelyje-darželyje atšvaitus vaikams ant striukių klijavo Visagino savivaldybės tarybos narė Airida Drus. Visi buvo nepaprastai patenkinti ir laimingi, nes galėjo išsirinkti atšvaitą ir matyti, kaip jis klijuojamas ant viršutinio drabužio. Dabar vaikai bus pastebimi kelyje ir taps saugesni pėstieji.

2015-11-27

ORGANIZUOTAS RENGINYS „BŪK MATOMAS“

2015 m. lapkričio 27 d. Visagino vaikų lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ grupių auklėtojos Antonina Vasilkova ir Natalja Marfionok organizavimo saugaus eismo šventę „Būk matomas“, skirtą vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams. Renginio dalyviai – grupių „Bitutės“ ir „Lašeliai“ vaikai. Renginio svečiai – Visagino policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistai Oksana Rožkova ir Vladas Vaitkevičius.
Šventės metu buvo siekiama išsiaiškinti, kodėl būtina segėti atšvaitus tamsiu paros metu, formuoti vaikų saugaus elgesio kelyje įgūdžius. Vaikai pasakojo, kur ir kodėl reikia nešioti atšvaitus, kur galima pareiti kelią, kokių kelio eismo ženklų būtina paisyti. Į šventę atvykęs Šviesoforas įsitikino, kad vaikai žino, kokiam šviesos signalui degant galima eiti per kelią. Policijos pareigūnai Vladas Vaitkevičius ir Oksana Rožkova papasakojo, kaip taisyklingai užsidėti atšvaitą, kad būtume matomi tamsoje, padėkojo vaikams už geras žinias ir padovanojo stalo žaidimų rinkinius. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Česnulevičienė paragino visus vaikus visada segėti atšvaitus ir apie juos priminti savo šeimos nariams, o kad kelias namo būtų saugus, padovanojo po atšvaitą.
Tikimės, vaikai viską įsidėmėjo ir suprato, todėl kelyje bus saugūs, elgsis atsakingai.

2015-11-20

MINĖJOME PASAULINĘ SMURTO PRIEŠ VAIKUS PREVENCIJOS DIENĄ

Kiekvienais metais lapkričio 19-ąją Lietuvoje minima Pasaulinė smurto prieš vaikus prevencijos diena. Ši diena daugelyje pasaulio šalių pažymima įvairiais renginiais, nešiojant geltoną kaspinėlį – pasipriešinimo bet kokiam smurtui prieš vaikus simbolį.
Minint Geltonojo kaspino dieną, siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad smurto prieš vaikus atvejų nutylėti negalima ir būtina imtis visų įmanomų priemonių, kad vaikas visuomet jaustųsi saugus, orus ir gerbiamas.
Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai paminėti Visagino vaikų lopšelis-darželis „Kūlverstukas“ skyrė visą savaitę, kurią pavadino Draugiškumo savaite. Pirmadienį vaikai puošė grupes geltonos spalvos balionais, girliandomis, kalbėjosi apie draugiškumą, draugus, mandagumą. Antradienį mus aplankė Kauno miesto teatras „Smagumėlis“, kurio aktoriai parodė spektaklį „Kiškis keliaunininkas“. Vaikai ne tik gėrėjosi spalvingais aktorių kostiumais, gražiomis dekoracijomis ir spektakliu, bet ir dalijosi įspūdžiais. Trečiadienį vaikai lankė kaimynines grupes, dovanojo pagamintas Draugo atminimo dovanėles, vaišinosi, šoko, bendravo su kitų grupių vaikais. Na, o penktadienį savaitę baigėme nuotaikingu spektakliu „Kas pasakė miau“, kurį parengė ir suvaidino kūrybingos auklėtojos: Tatjana Bujanova, Raisa Četvergova, Irina Myševa, Liubov Ševčenko. Joms talkino logopedė Anastasya Astapka. Visą savaitę grupių vaikai piešė kūrybinius darbus „Gyvenkime draugiškai“, kuriuos pakabino pirmo aukšto parodėlėje. Taip paminėjome Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną.
Draugiškumo savaitės įspūdžiai

2015-11-18

KNYGŲ KALĖDOS KVIEČIA

Dovanokime vaikų ir jaunimo knygas šalies bibliotekoms!
Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, šiais metais kviečianti padovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekų skaitytojams, keliauja po Lietuvą.
„Svarbu, kad Lietuvos vaikai mylėtų knygą ir dalintųsi skaitymo džiaugsmu su kitais. Todėl „Knygų Kalėdos“ šiemet kviečia ne tik dovanoti naujų knygų, bet ir surengti knygų skaitymus vienišiems vaikams globos namuose, seneliams. Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Akcija šiais metais vyks lapkričio 16 – sausio 6 dienomis.
Šių metų iniciatyva – „Knygų Kalėdų“ savanoriai. Todėl bibliotekos kvies visus skaityti mėgstančius žmones tapti savanoriais ir dalyvauti knygų skaitymuose, tradicinėse vakaronėse, knygų aptarimuose, kad ši veikla dar labiau paplistų ir pasiektų tuos, ką labiausiai pradžiugins gyvas bendravimas.
Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite lapkričio 16 – sausio 6 dienomis knygynuose Vaga, Pegasas, Knygų namai ir Humanitas bei prekybos tinklo IKI ir RIMI Hypermarket parduotuvėse. Taip pat portaluose Knygos.lt, Knyguklubas.lt, Knygukatalogas.lt, Niekorimto.lt ir Pegasas.lt.

Naujų knygų mūsų bibliotekoms galite padovanoti ir tiesiogiai.

Rekomenduojamų knygų sąrašą rasite www.knygukaledos.lt

Išsamesnę informaciją teikia akcijos Visagino savivaldybėje koordinatorė Asta Mačėnienė, el. p. asta.maceniene@dkd.lt.

Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

 

 Visagino vaikų lopšelis-darželis „Kūlverstukas“
Įstaigos kodas  190230258
A.s. LT357300010002619881
Swedbank, AB

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Danutė Remeikienė – LEP direktorė

Kosmoso g. 12, LT-31104 Visaginas
Tel./faks. +370 386 32 192
Tel. +370 386 61 335
El. paštas kulverstukas@sugardas.lt

2024 © Visagino l-d „Kūlverstukas“
Versija neįgaliesiems