Vilkaviškio „Aušros“ Gimnazija: Istorija, Ugdymas ir Bendruomenės Įsitraukimas

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija yra viena iš svarbiausių švietimo įstaigų Vilkaviškyje, vykdanti pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas. Tai dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla, nuosekliai prisidedanti prie jaunimo ugdymo ir bendruomenės gerovės.

Bendroji Informacija ir Istorija

Įkūrimas ir Vieta

Vilkaviškio "Aušros" gimnazija (kodas 190484769) buvo įkurta 1994 m. spalio 17 d. Pagrindinė įmonės veikla yra mokyklos, bendrojo lavinimo. Šiuo metu Vilkaviškio "Aušros" gimnazija įsikūrusi adresu Vienybės g. 52, Vilkaviškyje. Geografinės koordinatės yra 54°39′20.72″ š. pl. 23°2′13.55″ r. ilg.

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos vieta žemėlapyje

Gimnazijos Vystymasis ir Darbuotojų Skaičius

Gimnazija turi ilgą ir turtingą istoriją, atspindinčią jos augimą ir vystymąsi per dešimtmečius. Duomenys apie mokinių ir mokytojų skaičių rodo švietimo įstaigos dinamiką.

Metai Moksleiviai Mokytojai Pastabos
1979 1160 51
1994 1042 88 Mokyklai 15 metų
1999 - - Išleisti 1398 abiturientai (mokykla švenčia dvidešimtmetį)
2004 1455 101
2021 540 50 Taip pat 5 pagalbos mokiniui specialistai, 4 administracijos darbuotojai

Ilgametė mokytojų patirtis ir atsidavimas yra esminis gimnazijos sėkmės veiksnys. 2004-aisiais net 9 mokytojai dirbo nuo mokyklos įkūrimo metų, tarp jų: V. Puskunigienė, E. Slivinskas, D. Baušienė, A. Buragienė, V. Unguraitienė, O. M. Sinkevičienė, M. Sledžiuvienė, E. Buzaitienė. Naujausiais Sodros duomenimis, įmonės darbuotojų skaičius yra 82. Įvertinus turimus duomenis, įmonės kredito rizika yra vertinama kaip neskaičiuojama.

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos mokinių ir mokytojų skaičiaus dinamika

Vadovybė

1994 metais, kai mokyklai buvo 15 metų, jos direktoriumi dirbo Aleksandras Žikevičius.

Ugdymo Programos ir Bendruomenės Gyvenimas

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija aktyviai dalyvauja įvairiose edukacinėse ir pilietinėse veiklose, skatindama mokinių tobulėjimą ir įsitraukimą į bendruomenės gyvenimą.

Pastarųjų Metų Renginiai ir Pasiekimai

Kovo pabaiga atnešė ypatingai džiugią žinią mūsų gimnazijos bendruomenei - IVB klasės mokinė Kamilė Viktaravičiūtė tapo nacionalinio 8-12 klasių mokinių rašinių konkurso „Mes esame NATO“ nugalėtoja. Šis konkursas, organizuojamas jau aštuntus metus, kasmet suburia šimtus jaunųjų kūrėjų iš visos Lietuvos, o šiemet sulaukta net daugiau nei 400 darbų, parašytų penkiomis kalbomis.

Taip pat, nors ką tik nutilo karjeros dienos garsai, kovo 27 d. įvyko dar vienas svarbus renginys. Jo metu pasakojimai apie karjeros galimybes, savo patirtį mokantis, studijuojant ir dirbant ne tik JAV, bet ir daugelyje kitų pasaulio šalių, sudomino ne tik abiturientus, kuriems tai buvo puikus anglų kalbos žinių pasitikrinimas ir pasikartojimas prieš valstybinį užsienio kalbos egzaminą, bet ir IA klasės mokinius, kuriems šios temos taip pat aktualios.

Integruotos Pamokos ir Edukacinės Iniciatyvos

IA klasės mokiniai ir juos ugdantys pedagogai įrodė, kad mokytis gali būti ne tik įmanoma, bet ir įdomu bei naudinga, dalyvaudami pamokų cikle „Kaip išreikšti pagarbą istorinei asmenybei laiške“. Kovo 19 dieną IB klasės mokiniai dalyvavo integruotoje anglų kalbos ir dorinio ugdymo (tikybos) pamokoje „Traditions in Young People’s Lives: Between Faith and Modern Culture“ („Jaunimo tradicijos: tarp tikėjimo ir šiuolaikinės kultūros“), kurią organizavo anglų kalbos mokytoja Eglė Burbienė ir dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja Eglė Čiaučionaitė.

Kovo 20 dieną mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo SEB banko nacionalinėje nuotolinėje pamokoje, skirtoje paminėti Pasaulinę pinigų savaitę. Šių metų pamokos tema - „Pinigai seniai nebėra tabu.“ Kovo 17 d. Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vyko Respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos pamokoje“. Konferencijos metu dalyviai turėjo galimybę pristatyti tiriamuosius, kūrybinius bei projektinius darbus, pasidalyti gerąja ugdymo patirtimi, susipažinti su šiuolaikinių technologijų taikymo galimybėmis ugdymo procese, dalyvauti diskusijose su kviestiniais svečiais iš visos Lietuvos.

Gimnazijos mokinių dalyvavimas edukacinėse programose

Pilietiškumo Ugdymas ir Seimo Lankytojų Centro Vizitas

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje, kovo 18 d. svečiavosi LR Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Lankytojų centro biuro vyriausioji specialistė Ugne Daukantaitė-Rudzinskienė. Pilietiškumo pamokos organizavimo iniciatyva skirta paskatinti gimnazistus domėtis politiniu gyvenimu, geriau suprasti demokratijos pagrindus, Seimo veiklą ir sprendimų priėmimo procesus bei dalyvauti pavasarį vyksiančiame Demokratijos žinių konkurse.

Bendruomenės Šventės ir Kūrybinės Išraiškos

Balandžio 3 dieną Katedros šventorius pasipuošė pavasarinėmis velykinėmis kompozicijomis, kurias eksponavo įvairios Vilkaviškio rajono įstaigos, įmonės, bendruomenės, seniūnijos, NVO ir fiziniai asmenys. Konkurso tema buvo „Gyvybė - didžiausia vertybė”, todėl dalyviai kūrybiškai interpretavo prisikėlimą, pavasarį ir kiekvienos gyvybės svarbą. Ši paroda - tai dovana Vilkaviškio vyskupijai, mininčiai 100 metų jubiliejų.

Numatoma, kad 2026 m. kovo 10 d. iškilmingą renginio pradžią papuoš gimnazijos merginų tautinių šokių kolektyvo „Norija“ (vadovė Vilija Jakubauskė) pasirodymas bei mokinių dueto - Auksės Žukauskaitės ir Miglės Litvaitytės - fortepijonu atliekami kūriniai (mokytoja Lina Kazakevičienė), kurie sukurs šventišką ir įkvepiančią atmosferą.

Alumni ir Paramos Organizacija

Asociacija „Aušriečiai“

Asociacija „Aušriečiai” įkurta 2004 m. balandžio 6 dieną mokinių iniciatyva ir veikia jau 22 metus. Asociacija yra labdaros ir paramos teikėjas bei paramos gavėjas. Ši organizacija aktyviai prisideda prie gimnazijos veiklos ir mokinių gerovės.

Finansinė Parama ir Veikla

Pagrindinės asociacijos pajamos - 1,2 % pajamų mokesčio, kurį perveda gimnazijos mokytojai, aptarnaujantis personalas, taip pat gimnazijos mokinių tėvai. Per 2025 m. gimnazijos mokinių ugdymo gerinimui buvo panaudota 1933,09 eurų asociacijai pervestų 1,2 % paramos lėšų.

Asociacijos „Aušriečiai“ finansinės paramos panaudojimas

tags: #vilkaviskio #ausros #gim



Visagino vaikų lopšelis-darželis „Kūlverstukas“
Įstaigos kodas  192213258
A.s. LT357300010021629811
Swedbank, AB

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Danutė Remakien – LEP direktorė

Kosmoso g. 15, LT-33104 Visaginas
Tel./faks. +370 386 31 595
Tel. +370 386 64 131
El. paštas [email protected]

2025 © Visagino l-d „Kūlverstukas“
„Tavo Darželis
Versija neįgaliesiems