Sigutė Trimakaitė-Kunčienė yra žymi lietuvių dainininkė (sopranas), gimusi 1959 m. spalio 18 d. Vilniuje. Jos sesuo - G. Trimakaitė. Sigutė Trimakaitė studijavo Lietuvos muzikos akademijoje 1978-1985 m. (doc. dr. A. Kisielienės kl.) ir 1985 m. baigė Lietuvos konservatoriją. Dainininkė pasižymi nepaprasta muzikine įtaiga - ji muzikuoja visa savo siela ir kūnu.

Savo muzikinę karjerą Sigutė Trimakaitė pradėjo kaip dainavimo mokytoja: 1981-1983 m. dirbo Vilniaus 5-ojoje vaikų muzikos mokykloje, o 1985-1987 m. - Čiurlionio vidurinėje meno mokykloje. Vėliau, 1988-1990 m., ji dėstė Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetuose. 1985-2013 m. (su pertrauka 2004-2005 m.) atlikėja buvo Lietuvos nacionalinės filharmonijos solistė.
Jos profesiniai pasiekimai neliko nepastebėti: 1984 m. ji tapo M. Glinkos dainininkų konkurso laureate, o 1987 m. iškovojo pirmąją premiją tarptautiniame Marios Callas konkurse Atėnuose. Be gausios koncertinės veiklos, dainininkė didelį dėmesį skiria įrašams Lietuvos radijo fondams. Ji yra išleidusi solinių kompaktinių plokštelių, įrašiusi vaikams skirtų plokštelių bei kūrinių teatro ir kino muzikai.
Solistės sukauptas repertuaras yra itin platus - nuo lietuvių liaudies dainų, vaikiškų dainelių iki solidžių arijų ir kamerinių kūrinių. Sigutė Trimakaitė dainuoja lengvai, instrumentiškai tiksliai. Tą pat galima pasakyti apie jos ritmą, frazavimą ir artikuliaciją.

2001 metais Lietuvoje įvyko pirmasis Sigutės Trimakaitės muzikos festivalis, kuris įgavo „Šokoladinis Mocartas Lietuvoje“ pavadinimą ir tapo tradicinis. Tai klasikinės, akademinės muzikos populiarintojas. Dainininkė taip pat yra festivalių „Kalėdinės muzikos aidai Vilniaus bažnyčiose“ (nuo 2001) ir „Arija“ (nuo 2002) rengėja.
| Veiklos sritis | Laikotarpis / Detalės |
|---|---|
| Pedagoginė veikla | 1981-1990 m. (Muzikos mokyklos, Konservatorija) |
| Filharmonijos solistė | 1985-2013 m. |
| Festivaliai | „Šokoladinis Mocartas“, „Arija“, „Kalėdinės muzikos aidai“ |
Dainininkė gastroliavo Vengrijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Italijoje, JAV, Kanadoje, Anglijoje ir Šveicarijoje. Primadona Sigutė Trimakaitė ne tik dainuoja, bet ir kuria muziką, dalyvauja meno projektuose, stengdamasi sužadinti vidinį klausytoją ir įtraukti jį į slėpiningą garsų pasaulį.
tags: #sigutes #trimakaites #gimimo #metai