Lietuvoje gyvenančių užsieniečių skaičius pirmą kartą šalies istorijoje perkopė 200 tūkstančių ribą. Rugsėjo 1-ąją Lietuvoje iš viso gyveno 203 157 asmenys iš įvairių užsienio valstybių, rodo Migracijos departamento turima statistika. Šių metų viduryje, liepą, Lietuvoje buvo kiek daugiau nei 195 tūkstančiai užsieniečių, o metų pradžioje - beveik 190 tūkstančių.

„Metų pradžioje stebėjome šiek tiek sulėtėjusią užsienio darbuotojų imigraciją į Lietuvą. Galbūt tai lėmė tuo metu sklandžiusios kalbos apie artėjančią recesiją. Visgi pavasarį teikiamų prašymų išduoti leidimus gyventi tempas vėl paspartėjo, todėl per liepą ir rugpjūtį užsieniečių Lietuvoje padaugėjo 7 tūkstančiais“, - situaciją apžvelgia Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.
Migracijos departamento duomenimis, beveik 50 proc. visų Lietuvoje esančių užsieniečių čia atvyko dirbti pagal įvairias trūkstamas profesijas. Mažiau kvalifikuoto darbo pagrindu leidimus laikinai gyventi Lietuvoje rugsėjo 1-ąją iš viso turėjo 97 925 užsieniečiai, o aukštos kvalifikacijos darbą dirbo 6 258 asmenys. „Aukštos kvalifikacijos specialistams Lietuvoje taikomos ypač palankios imigracijos taisyklės, todėl Lietuvoje gyvenančių IT, inžinerijos ir kitų profesijų atstovų kasmet nors ir nesparčiai, bet stabiliai daugėja“, - pastebi E. Gudzinskaitė.
Be darbo rinkos poreikių, svarbų vaidmenį migracijos procesuose vaidina švietimas ir šeimos susijungimas:
| Migracijos pagrindas | Užsieniečių skaičius |
|---|---|
| Darbas (maža kvalifikacija) | 97 925 |
| Laikinoji apsauga (Ukraina) | 49 870 |
| Šeimos susijungimas | 12 126 |
| Studijos | 5 385 |

Gausiausią užsieniečių bendruomenę Lietuvoje ir toliau sudaro ukrainiečiai - 85 579 asmenys. Labiausiai per metus Lietuvoje išaugo baltarusių bendruomenė: metų pradžioje gyveno šiek tiek daugiau nei 48 tūkst., o rugsėjo 1-ąją jų buvo daugiau kaip 60 tūkst. Tuo tarpu Rusijos piliečių skaičius augo nežymiai (nuo 15 706 iki 16 179), o didelė jų dalis yra nuolatiniai Lietuvos gyventojai.
Taip pat stebimas sparčiai augantis srautas iš kitų valstybių. Kirgizijos piliečių grupė šiemet pagausėjo daugiau nei dusyk - iki 4172 asmenų, o Uzbekistano piliečių skaičius išaugo iki 4141. Šios šalys dabar sudaro vieną didžiausių užsieniečių grupių Lietuvoje.
tags: #migracijos #saldo #1000 #iui #gyventoju